Potop Mladosti u Igalu

Momčad Mladosti, aktualnog hrvatskog vaterpolskog prvaka, poražena je u drugom kolu Jadranske lige, u Igalu, u gostima kod Jadrana iz Herceg Novog rezultatom 13:8. Derbi kola završio je neslavno po hrvatsku momčad, a vodstvo od sedam golova razlike koju je Jadran CKB imao početkom posljednje četvrtine, pogocima pred kraj susreta ublažili su Ivan Buljubašić, Srđan Antonijević i Fran Paškvalin.

Mladost u Igalu nije dobro startala; već u prvom napadu s dva igrača više Antonijević nije uspio nadmudriti odličnog vratara Jadrana, inače crnogorskog reprezentativca Miloša Ščepanovića pa je početno vodstvo u sljedećoj akciji pripalo domaćinima nakon što je njihov najbolji strijelac Aleksandar Ivović postigao svoj prvi od ukupno 4 ostvarena pogotka. Novi napad Mladosti ponovno propada nakon što Ščepanović brani šut Luke Lončara, a potom i kapetan žabaca radi prekršaj za peterac pa raspoloženi Ivović postiže svoj drugi zgoditak. Dvije minute prije kraja prve četvrtine Nikola Vukčević povećava vodstvo Jadrana na 3:0. No precizan je i Hrvoje Herceg koji koristi situaciju s igračem više i postiže prvi pogodak za Mladost. Slijedi ga Buljubašić koji je, uz Hercega, bio i najučinkovitiji strijelac zagrebačke momčadi, pa je 40-ak sekundi pred kraj četvrtine rezultat već bliže očekivanom – 3:2. Do oglašavanja sirene jadranaši ipak uspijevaju ponovno povećati razliku na 4:2 pogotkom Luke Sekulića.

U drugoj četvrtini Herceg opet smanjuje prednost domaće momčadi i to nakon što je isključen Ivović. Rezultat je 4:3. Ipak, u preostalih 6 minuta druge četvrtine Jadran preko Danijela Premuša i Kanađanina Kevina Grahama postiže dva nova pogotka za 6:3, dok je s druge strane Mladost blokirana dobrom obranom domaćih i odličnim Ščepanovićevim obranama.

Treća četvrtina završila je 5:2 u korist Jadrana. Pogotke za Mladost postigli su Vrdoljak i Igor Hinić, dok su kod Hercegnovljana precizni bili Premuš te Ivović i Vukčević s po dva pogotka. Posljednji pogodak u ovom periodu postigao je Ivović iz peterca kojeg je skrivio Fran Paškvalin 20-ak sekundi prije kraja. Gol razlika na kraju treće četvrtine bila je +6 za Jadran.

Svojim trećim pogotkom za 12:5 Premuš povećava razliku na +7, no ubrzo Buljubašić, nakon isključenja Ivovića, postiže drugi gol i ublažava prednost protivničke momčadi. Marko Elez ponovno podiže na 13:6, a žapci preko Antonijevića i Paškvalina zaključuju utakmicu rezultatom 13:8.

Realizacija igrača više kod Mladosti bila je 7 od 13, no unatoč solidnom korištenju isključenja žapci nisu uspjeli odigrati ovaj susret onako kako se očekivalo. Ovaj poraz mogu ublažiti nedavne ozljede nekih igrača (Pavić i dalje ima problema zbog ozljede ramena, teže ozljede ima i drugi vratar Matija Jurin, Frano Karač je imao problema s vratom, a Franu Paškvalinu na treningu je nedavno puknuo bubnjić), no treba uzeti u obzir kako ni kod Jadrana momčad nije bila u punom sastavu (njihov reprezentativni igrač Vladimir Gojković bio je na tribinama, a Jesse Smith pridružit će se ostalima tek početkom studenog). Žapci će očito trebati poraditi na svom nastupu, a prva sljedeća derbi utakmica očekuje ih u 6. kolu kada će na Savi ugostiti crnogorskog viceprvaka Budvansku Rivijeru. Do tad će se zagrebačka momčad sastati još s Mornarom, Primorjem i Poškom.